Недоторка, Тетяна Корнієнко

Автор: Три_Киці_у_Крамниці Переглядів: 334


У 14 років дівчата закохуються,  мозок блокує усі інші справи, а в голові тільки й думки про Того Самого чи про зустріч із ним. Але ж головне у цій книзі не те. Справа в тому, що дівчинка Аля боїться мікробів, адже мама її залякала ними, невпинно нагадуючи про всілякі хвороби. Щоб хоч трохи виправдати маму дівчинки, скажу, що вони довгий час проживали у Індіі (де цілковита антисанітарія). Отож, навіть миючи руки у громадських місцях дівчинці навіть моторошно вимкнути кран адже він такий брудний, що  сенсу в щойно помитих руках нуль. Ось і однокласники придумали їй прізвисько Мойдодир, що було нестерпно прикрим. Навіть на позашкільні тусовки вона не ходила, бо там було надто щільне скупчення людей та їх мікробів. Вона сиділа вдома, з мамою, яка весь час хотіла тримати все під контролем, засипаючи ватагом запитань після кожного навчального дня. Стосунки між Алею та мамою були напружені. В такому віці не все хочеться розповідати батькам. Тож має бути подруга. І вона була - Юлька, розумна але ледача, яка звикла списувати, а не думати своєю головою. Ось, Алі навчання вдавалося легко і подобалось. Але на уроках  відбувалося багато неприємного, Самарін (прізвище однокласника) кепкував з Алі, то забруднивши губку для дошки, то підклавши їй щось бридке до рюкзаку. Звісно, через це Аля дуже засмучувалася і почувалася вигнанцем. Одного дня все зміниться, але це у кінці книги, її однолітки розробили цілий план по видужанню від мікробної моторошності.


Одного дня, Аля зустріне в парку хлопця (Івана), з собачкою, звісно він їй дуже сподобається.  А декількома днями, виявиться так, що він стане її однокласником та сидітиме поруч із нею за партою. Потім стане її найкращим другом, та дізнається про те, що Аля класно малює. Одна з її нових картин - дівчинка з парасолькою, на яку падають квіти. Виявляється, що Аля має хист до малювання, її сім’я має у друзях одного видатного художника, який вчив її мистецтву. Саме він дізнається про Аліні почуття через зображення на малюнках. І ось,  цей друг пропонує виставити Аліни картини у музеї. Від такої пропозиції голова іде обертом. На презентацію своїх картин Аля бере з собою кращу подругу та кращого друга. Діти приголомшені, адже не кожного дня роботи твого друга виставляють у музеї та ще й хочуть купити за дуже привабливу суму грошей.

А після цієї музейної події починає відбуватися дещо дуже неприємне. Краща подруга фліртує з хлопцем. Потім Аля знаходить під партою записку від Юлі до Івана про їх зустріч. У кафе вона бачить, як вони цілуються і після цього світ стає зовсім іншим. Розчарування у дружбі та у коханні, що може бути гіршим у такому віці? Юля пропонує Алі зустрітися та дещо розповісти. Аля в курсі, але вигляду не подає тож іде на домовлене місце. Осінь, холодно, поруч брудна річка, що аж смердить. І ось, розмова набирає обертів і емоційних нот, Юля опиняється у воді, а Аля кидається у річку її рятувати, адже подруга не вміє плавати. Потім Алю хтось витягає та закутує у теплу куртку, Юля теж у безпеці, а поруч із ними всі однокласники, які придумали все це, аби Алю перетворити на нормальну людину та позбавити фобії. Тепер вона може доторкнутися до собаки Івана, тримати за руку хлопця...    

Ваша, Три_Киці_у_Крамниці

Купуємо тут: